Dow Corning® AS 7096N Selant Clear

 

Spoiwo silikonowe do klejenia i uszczelnienia o bardzo dobrej przeźroczystości i przyczepności do większości podłoży, utwardzane w systemie alkoksy (neutralnym), łatwe w stosowaniu, nieściekające nawet na pionowych płaszczyznach. Spoiwo konsystencji pasty może być stosowane zarówno, jako klej jak i uszczelniacz szczególnie przydatny tam gdzie zależy nam na zachowaniu przeźroczystości uszczelki (np. lampy samochodowe). Szeroki zakres temperatur zarówno ujemnych jak i dodatnich sprawia, że silikon jest zalecany do urządzeń narażonych na działanie warunków atmosferycznych i dużej zdolności ruchowej.

Produkt DC AS 7096N zapewnia szczelność od wody, ale nie jest zaprojektowany, jako silikon konstrukcyjny i strukturalny (szklenie strukturalne to aplikacja, gdzie uszczelniacz nie działa tylko, jako bariera przeciwko przepływowi wody i powietrza, ale także przede wszystkim zapewnia wsparcie strukturalne obu powierzchni, z którymi się styka)

Silikon 7096N jest łatwy do zastosowania, nie wymaga nakładania żadnych powłok i podkładu na powierzchnie nakładaną, utwardza się w temperaturze pokojowej pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Dow Corning AS 7096N w praktyce ujawnił swoją doskonałą przyczepność do metali, (w tym kolorowych) szkła, tworzyw sztucznych technicznych, emalii i jest skuteczny w kontakcie z glikolem do 108°C, wrzącą wodą. Nie należy stosować produktu do uszczelnień mających kontakt z olejami silnikowymi.

Neutralność utwardzania powoduje, ze ten przyczepny produkt nie ma negatywnego wpływu na metal a ponieważ w swoim składzie ma fungicyd środek zabezpieczający silikon przed powstaniem grzybów, pleśni, mączniaka może być stosowany do aplikacji wymagających długoletniego działania.

Sposób użycia jest w zasadzie typowy dla stosowania silikonów neutralnych: wszystkie powierzchnie powinny być czyste i suche. Odtłuścić i zmyć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą wpływać na przyczepność. Do tego celu nadaje się alkohol izopropylowy, aceton lub metyloetyloketon. Przyczepność można zwiększyć w szczególności dla podłoży z wielu materiałów, takich jak szkło, metal (np. cynk, stal, aluminium) i najczęstszych rodzajów tworzyw konstrukcyjnych (np. PVC, poliakrylan, poliwęglan). Adhezja może być mniej skuteczna dla niektórych nieaktywnych tworzyw sztucznych, takich jak polietylen, polipropylen i PTFE. Dla maksymalnej przyczepności, można użyć podkładu Dow Corning ® 1200 Primer OS.

Nanieś silikon Dow Corning® AS 7096N na jedną z przygotowanych powierzchni, następnie szybko przykryć drugą powierzchnią. Podczas utwardzania silikon wydziela słaby zapach octowy. Po utworzeniu skórki następuje dalsze wewnętrzne utwardzanie. W ciągu 24 godzin w temperaturze w temperaturze pokojowej i 50% względnej wilgotność, DC AS 7096N utwardza się na głębokość około 2 mm. Bardzo głębokie sekcje, zwłaszcza, gdy dostęp do powietrza atmosferycznego jest ograniczony, będą utwardzać się dłużej. Czas utwardzania jest wydłużony przy niższym poziomie wilgotności i temperatury.

 

Podstawowe dane produktu Dow Corning® AS 7096N

Norma Treść Jednostka wynik
Wygląd fizyczny pasta
Typ utwardzania Neutralny
CMT 0176 kolor Przeźroczysty--przeświecający
Temperatura pracy ° C -50 ° C do +150
CTM 0022 Ciężar właściwy w temperaturze 25 ° C 1,03
CTM 0364 Szybkość wyciskania (3,2mm otwór 0,82MPa ciśnienie g / min 260
CTM 0098 Skin-z czasem(skórka) (23 ° C, 50% RH) min 10-maj
CTM 0095 Pyłosuchość-czas schnięcia dotykowego (23 ° C, 50% RH) min 30
CTM 0099 Twardość twardości Shore Punktów 18
Właściwości mechaniczne, peklowane na 7 dni na powietrzu w temperaturze 23 ° C i 50% wilgotności względne
Moduł przy 100% MPa 0,3
CTM 0137A Wytrzymałość na rozciąganie MPa 1,3
ASTM D412
CTM 0137A Wydłużenie przy zerwaniu % 500
ASTM D412
CTM 0114 Wytrzymałość elektryczna kV / mm 8
ASTM D149
CTM 0134A Moduł elastyczności 100%  MPa 0,23
ASTM D412
CTM 0099 Twardość Shore A 13
ASTM D 2240
Temperatura zapłonu tygiel zamknięty ° C > 100

CTM: Firmowa Metoda Testów, kopie CTM dostępne na życzenie.
ASTM: American Society for Testing and Materialskoszyk

 

Opakowania: 310 ml. 20L, 205 kg.

Tagi; silikon do lampy samochodowej, uszczelniacz do diod led, silikon przeźroczysty.

Produkty o podobnej charakterystyce lub zastosowaniu: K-5906T

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!