Artykuły

Molykote® 1000

Pasta smar stały do połączeń śrubowych metali bez ołowiu i niklu składająca się z smarów stałych, drobnego proszku (miedzi i grafitu) i inhibitorów korozji w oleju mineralnym. Może być stosowana w szerokim zakresie temperatur (do 650°C jako smar), odporna na duże obciążenia, umożliwia nieniszczący demontaż, nawet po długim okresie użytkowania w wysokich temperaturach, współczynnik tarcia śrub nie zmienia się, nawet po kilku luzowaniach i dokręcaniach, zapewnia dobrą ochronę przed korozją.Produkt szczególnie przydatny dla maszyn które wymagają po początkowym okresie montażu i eksploatacji  demontaż lub dokręcenia części .
Zastosowanie - do połączeń śrubowych narażonych na wysokie temperatury do 650 °C oraz wpływ korozji, i które po początkowym okresie instrukcji montażu i eksploatacji należy dokręcić lub zdemontować. W celu zapewnienia stałej siły naprężenia wstępnego potrzebny jest stały i stabilny współczynnik tarcia poślizgowego. Z powodzeniem stosowany do: śrub głowicy, śruby głowice końcówki maszyny do formowania wtryskowego z tworzywa sztucznego, śrubowych w przemyśle chemicznym, jak również pierścieni rozciągających wirówek. Molykote 1000 pasta anti seize chroni gwinty i połączenia narażone parę wodną, wysoką temperaturę, wpływ środków chemicznych. Zapewniając miękkie połączenie w trudnych środowiskach pracy ułatwia demontaż i zmniejsza czas przestoju konserwacyjnego. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wielu innych past tego typu Dow Corning Molykote 1000 zachowuje swoją zdolność do uszczelniania przed wodą i parą wodną, nawet przy częstych naprężeniach termicznych. Molykot 1000 jest niehigroskopijne (nie przyciąga wody), jest neutralne chemicznie i zasadniczo zapobiega korozji elektrolitycznej.
Kilka przykładów przedstawionych niżej pokaże nam wszechstronność zastosowania produktu. Ze względu na wysoką wytrzymałość na wysokie temperatury stosowany w silnikach spalinowych, małych turbinach, malarniach i piecach do wypieku i wypalania szeregu towarów. Dzięki odporności chemicznej stosują go producenci; zaworów do przesyłu ropy naftowej i innych związków chemicznych, w generatorach gazu rafinerii, gazowniach i hutach. Molykote 1000 stosuje się również do łączników lub śrub przez producentów maszyn budowlanych, górniczych i rolniczych, wszędzie tam gdzie warunki pracy są ciężkie i zakurzenie jest duże.
Aby uzyskać optymalną wydajność, wytłaczarki do PCV wszystkie jego elementy muszą być utrzymywane w gotowości do pracy. Dla śrub głowicy wytłaczarki należy stosować produkt pastę Molykote 1000. Dzięki użyciu tego produktu, współczynnik tarcia nie zmienia się nawet po kilku luzowaniach i dokręcaniach śrub. Doskonały sposób wykorzystania doskonałych właściwości eksploatacyjnych znalazł producent młotów hydraulicznych zainstalowanych na maszynach budowlanych i maszynach do budowy dróg.
Do centralnego smarowania młotów z powodzeniem zastosowano pastę smar Molykote 1000. Zapewnia ona znakomitą wydajność młotów hydraulicznych i ich ochronę przed korozją na mokrych nawierzchniach.
Wersja produktu w aerozolu umożliwia smarowanie w miejscach trudnodostępnych i wymagających powłok o małej grubości. W celu zapewnienia stałej siły naprężenia wstępnego potrzebne jest stały i stabilny współczynnik tarcia poślizgowego i pasta Molykote 1000 daje gwarancję utrzymania tej siły na stałym poziomie.

 

Podstawowe dane produktu Molykote 1000

Norma

Treść

Jednostka

Wynik

 

Kolor

 

Miedziowo-brązowy

 

Temperatura pracy

°C

-40 do 650

ISO 2137

Penetracja

mm/10

280-310

ISO 2811

Gęstość w 20 º C

g/ml

1,26

DIN 51 350 pt.4

Four-ball tester obciążenie zespawania

N

4800

DIN 51 350 pt.5

Wżery zużyciowe pod obciążeniem400N

mm

0,08

 

Almen-Wieland maszyna OK obciążeni

N

20000

 

Siły tarcia w krytycznym obciążenia (metoda Almen-Weiland

N

2600

 

Współczynnik tarcia Test Screw - gwint μ

Współczynnik tarcia w połączenia śrubowego, M12, 8,8,

 

0,13

 

Współczynnik tarcia Test Screw - gwint μ

 

0,08

 

Czas początkowy odkręceniu (gwint M 12, moment obrotowy 62 Nm Ma = przechowywać 540 ° C przez 21 h, śruby materiał № 1,7709)

Nm

135

DIN 51 802

Metoda SKF-Emcor stopień korozji

 

1

 

koszyk
Opakowanie produktu 100 g, 250 g, 400 ml (aerozol), 1 kg, 25 kg, 180 kg

Tagi: smarna pasta do połączeń sworzniowych bez niklu i ołowiu, pasta do gwintów,

Tagi Dow Corning 1000,Anti-Size Paste,Multi purpose pasta Molykote

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!