XIAMETER® MEM-5009 EMULSION
Silikonowy środek rozdzielający
Wodna emulsja XIAMETER® MEM-5009 EMULSION została specjalnie opracowane (na bazie dawnego DOW CORNING 25009 ) do wielu zastosowań, jako środek rozdzielający. Silikonowy środek antyadhezyjny niejonowy, zawierający 50% substancji aktywnej alkiloarylowego polisiloksanu. Olej silikonowy zawarty w produkcie jest kompatybilny z wieloma organicznych środkami wykończeniowymi (farby / lakiery / spoiwa) Emulsja silikonowa ma wygląd mleczno-biały z powodu emulgatora. Jednak, gdy woda odparowuje, będzie przeźroczysta. Zastosowanie i korzyści płynące z zastosowania MEM 5009 są szerokie; stosowany jako środek rozdzielający przy produkcji wielu elementów w procesie wtrysku m.in.: tworzyw sztucznych formowanych wtryskowo, części gumowych (guma maty itp), pianki (włączając sztywne pianki poliuretanowe), części epoksydowych formowanych i tworzyw termoplastycznych. Może być z powodzeniem jako środek do uwolnienia formy z tworzyw sztucznych, które mają być malowane lub klejone. Emulsja MEM5009 opracowana jest dla aplikacji na gorąco i na zimno, nie zawiera łatwopalnych rozpuszczalników lub destylatów ropy naftowej. Jednym z ciekawych zastosowań jest zastosowanie produktu jako dodatek zawierający oleje parafinowe do smarowania nici do szycia i przędzy pończoszniczych. XIAMETER MEM-5009 zalecany jako doskonały środek  antyadhezyjny/rozdzielający do betonu i drewna oraz frezowanie, odlewania i wytłaczania aluminium i stopów aluminium cynku i miedzi, i jest szczególnie skuteczny w kauczuku lub z tworzywa sztucznego.
Sposób korzystania z produktu Dow Corning MEM-5009 polega na nałożeniu produktu  pędzlem lub natryskiem  w postaci rozcieńczonej. Zalecana początkowe rozcieńczenie wynosi 1:100. W celu określenia najlepszych warunków rozcieńczania i stosowania zaleca się dokonać próbek przed użyciem.

norma

Treść

Jednostka

wynik

CTM 0176

Kolor konsystencja

 

Mleczno-biała emulsja

CTM 0862

Nieulotna zawartość czynnika

%

54

CTM 0001

Gęstość w temperaturze 25°C

g/ml

1,0

 

Typ emulgatora

 

niejonowy

 

Typ rozpuszczalnika

 

woda

 

Lepkość

cSt

50

OGRANICZENIA Produkt ten nie został przetestowany ani przedstawiony jako odpowiedni do zastosowań farmaceutycznych. Nie jest przeznaczony do spożycia . Nie jest przeznaczony do stosowania w żywności.
Tagi ; Silikonowy środek rozdzielający, emulsja jako środek rozdzielający, środek rozdzielający do betonu, środek rozdzielający do drewna, [CAS # 76684-67-8] ,
Produkty podobne ;: Rhodorsil ® 308 V 750 emulsja, Dow Corning ® 290, Dow Corning ® 2 - 5009, (DC 2-5009), GE SM2154, Momentive ® 2154

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd